Сир Брі 60%

Країна виробник:

Франція

Вид:

М'який

Молоко:

Коров'яче

Тип сиру:

З цвіллю

Сир Брі 60%

Код: 142640
43.90 грн/100 г
Вага, кг:
Мінімальна вага замовлення 150 г
  • Смакові якості
  • Поєднання і подача
  • Історія

Має тонкий вершковий смак, в ароматі відчуваються сире листя та гриби. Якщо запах сиру яскравий і з нотами аміаку, то і смак його буде відрізнятися характерною гостротою.

Брі подають на стіл, коли він досягає кімнатної температури. Класти сир на плато рекомендують у формі цілого трикутника, яким він відрізається. З однієї сторони сиру на плато кладуть крекери, з іншої - невелику гронку винограду. Для різання слід залишити на підносі маленький ніж. Чудово поєднується Брі з круасаном і кавою з молоком - класичний французький сніданок. Це правда: Брі відмінно підходить до хрусткого багету або салату. Так само чудово поєднується з солодкими джемами, горіхами і солодкими фруктами - зеленими яблуками, грушею і виноградом. Він також використовується для випічки, для салатів і соусів.

Перша згадка про Брі прозвучала в 774 році з вуст самого Карла Великого, який захоплено вигукнув: «Тільки що я спробував одну з найдивовижніших страв». Великими поціновувачами цього сиру були королева Марго, Філіп Август, Генріх IV і Шарль Орлеанський. Існує одна легенда, правда, не дуже весела. Так, в долі Людовика XVI, що був великим гурманом, брі зіграв фатальну роль. Рятуючись втечею від революційного натовпу в 1789 році, Людовик не встояв перед спокусою заглянути на ферму в містечку Варен зовсім поруч з містечком Мо, покуштувати кращий сир. Під час дегустації сиру Людовик був упізнаний, схоплений і пізніше доставлений прямо на гільйотину. Так що у Франції люди гинули не тільки за метал, а й за сир. У 1815 році, у Відні зібралися тридцять послів європейських держав з метою визначення меж нової Європи після остаточного розгрому наполеонівської армії під Ватерлоо. Францію представляв міністр закордонних справ Шарль Моріс де Талейран. Переговори проходили мляво і, здавалось, що не закінчаться ніколи. Дипломати продовжували свої дискусії за нескінченними обідами, і нерідко бесіда переходила на кулінарні теми. В одній з таких бесід Талейран запропонував поговорити про сири. Кожен посол почав розхвалювати сир своєї країни. Розгорнулась суперечка, що привела до рішення організувати дегустацію різних сирів. Послали гінців. З Голландії прислали знаменитий гауда, з Італії - пармезан, з Англії - стилтон, ну а з Франції - брі. Останній і був визнаний найкращим сиром у світі і офіційно проголошений "принцом сирів". Всього існує три різновиди брі, що носять назви невеликих містечок, розташованих на сході від Парижа: Брі де Мо (Brie de Meaux), Брі де Мелен (Brie de Melun) і Брі де Кулом (Brie de Coulomiers).