Сир Цварт екстра витриманий VSOP 3 роки

Країна виробник:

Голандія

Вид:

Напівтвердий

Молоко:

Коров'яче

Тип сиру:

Екстра витриманий

Сир Цварт екстра витриманий VSOP 3 роки

Код: 127170
77.90 грн/100 г
Вага, кг:
Мінімальна вага замовлення 150 г
  • Смакові якості
  • Поєднання і подача
  • Історія

Сир має пряний смак та огортає пахощами шоколаду і меду. Завдяки вишуканому смаку, кристали кальцію просто тануть у роті.

Сир можна смакувати з сезонними фруктами, овочевими салатами, або ж поєднувати з міцними десертними або витриманими винами з великим вмістом таніну.

Цварт - найстаріший і шановний сир з колекції Гауди. Відомо, що в міру визрівання сирна маса набуває темний колір, для того щоб зовні ідентифікувати витримку сиру голландці придумали покривати його в чорну обгортку. Так і повелося, що все перевитримані сири в Голландії, які мають сирну масу (за рахунок витримки), а відповідно і оболонку темного кольору стали називати Цварт (голл.zwart), що з голландського перекладається як чорний (темний). Ще цікавий той факт, що в 18 столітті сир перетворився на вид грошей. Відомо, що голландські моряки, наприклад, платили сиром портові податки. Цей продукт практично не псувався, харчова цінність його не підлягала жодному сумніву, крім того, кольором він нагадував золото, а круглою формою - монети. Пізніше, завдяки витримці і великому терміну придатності, сир стали продавати і за межами держави.