Сир Цварт класичний екстра витриманий 2 роки

Країна виробник:

Голандія

Вид:

Твердий

Молоко:

Коров'яче

Тип сиру:

Екстра витриманий

Сир Цварт класичний екстра витриманий 2 роки

Код: 138855
72.90 грн 60.50 грн /100 г
Вага, кг:
Мінімальна вага замовлення 150 г
  • Смакові якості
  • Поєднання і подача
  • Історія

Дуже ароматний, насичений сир. Йому притаманний карамельний смак, з нотками витриманого віскі. Сир заворожує запахом шоколаду і меду.

Цварт додає дуже пікантний і насичений смак салатам. Радимо його також поєднувати з такими фруктами, як виноград і яблуки. Завдяки своєму яскравому смаку, сир може подаватися і в якості закуски до напоїв, і як окрему страву, або використовуватися для приготування гарячих страв, наприклад, пасти або піци. До Цварта відмінно підходить як пиво, сидр, так і червоні, і білі вина.

Цварт - найстаріший і шановний сир з колекції Гауди. Відомо, що в міру визрівання сирна маса набуває темний колір, для того щоб зовні ідентифікувати витримку сиру голландці придумали покривати його в чорну обгортку. Так і повелося, що все перевитримані сири в Голландії, які мають сирну масу (за рахунок витримки), а відповідно і оболонку темного кольору стали називати Цварт (голл.zwart), що з голландського перекладається як чорний (темний). Ще цікавий той факт, що в 18 столітті сир перетворився на вид грошей. Відомо, що голландські моряки, наприклад, платили сиром портові податки. Цей продукт практично не псувався, харчова цінність його не підлягала жодному сумніву, крім того, кольором він нагадував золото, а круглою формою - монети. Пізніше, завдяки витримці і великому терміну придатності, сир стали продавати і за межами держави.

З цим купують