Сир Гауда з кмином

Країна виробник:

Голандія

Вид:

Напівтвердий

Молоко:

Коров'яче

Тип сиру:

З добавками

Сир Гауда з кмином

Код: 118963
43.90 грн/100 г
Вага, кг:
Мінімальна вага замовлення 150 г
  • Смакові якості
  • Поєднання і подача
  • Історія

Сир має м'який кремовий смак і гострий пряний аромат, за рахунок додавання східній спеції. Гауда з кумином допомагає відновити сили після виснажливих тренувань, а також сприятливо впливає на кісткову систему, шкірні покриви і зір.

Додають в м'ясо і страви з рису. Салати зі свіжих овочів придбають новий смак, доповнивши їх сиром з кумином. З вин варто поєднувати з червоними і пряними нотами - Бордо, Одеського чорного.

Гауда з кумином входить в трійку найулюбленіших сирів на ряду з Гаудою і Маасдамом. У Нідерландах це найпопулярніший сир з добавками. Голландських сироварів ще в XVII столітті потягнуло на експерименти, вони пробували додавати в Гауду багато спеції. Пряний кумин (зіра) став одним з найвдаліших варіантів. Починаючи з XVI століття Нідерланди стали перетворюватися на найбільше торгову державу Європи. Перша в світі голландська Ост-Індійська торгова компанія здійснювала торгівлю екзотичними товарами, які надійшли з Японії, Китаю, Індонезії та численних голландських колоній. Значну частину товарів становили спеції і прянощі. Так, з Індії купці везли чорний перець і кумин. З огляду на те, що сироварінням займалася половина населення Нідерландів, знайшлися ті, хто не побоявся експериментувати і щедрою рукою сипав приправи в ванни, де лежала сирна маса. Згодом Нідерланди втратили свої колонії, але сири зі спеціями залишилився. Найцікавіше, що при всьому достатку колоніальних спецій найбільше голландці люблять сир з кумином. Кумин - східна трав'яниста рослина, що нагадує зовні кмин, але має відмінні риси.