Сир Гудбрандсдален

Країна виробник:

Норвегія

Вид:

М'який

Молоко:

Козяче

Тип сиру:

Молодий

Сир Гудбрандсдален

Код: 000618
99.90 грн/100 г
Вага, кг:
Мінімальна вага замовлення 150 г
  • Смакові якості
  • Поєднання і подача
  • Історія

Сир має смак карамелі з солоним відтінком - ніжний, солодкуватий з приємним довгим післясмаком, в якому відчутна легка кислинка. Завершує смак пікантна гострота козячого молока з ноткою заварного крему. Пробувати з ароматною кавою або какао.

Сир ріжуть на шматочки і їдять з пшеничним хлібом і мармеладом з червоної смородини, запікають з лососем. У Норвегії є знаменитий рецепт запеченої оленини з соусом Гудбрандсдалена. Неперевершений смак сиру надають полуниця і малина, варто відзначити, що найкраще поєднується з ігристими і рожевими винами.

Цей традиційний норвезький сир став сьогодні візитною карткою країни вічних холодів. Якщо бути зовсім точним, Гудбрандсдален - це тип коричневого норвезького сиру Бруност/Брюнуст (норв. Brunost, «коричневий сир»), що походить з долини Гудбрандсдал в Норвегії. У Норвегії з давніх часів прийнято варити молоко і сироватку разом, щоб отримати «приму» - м'який по консистенції сир коричневого кольору. Завдяки випадку або несподіваному збігу обставин, дружина одного з фермерів Ане Хов одного разу спробувала долити вершки в котел, де варився "прим". А сталося це в 1860 році. Її «жирний сир» продавався краще, а головне, дорожче звичайного "прима" або масла її виробництва. Вважається, що своїм випадково знайденим рецептом винахідлива жінка не просто придумала новий сорт сиру, а й врятувала фермерські господарства долини Гудбрандсдал від цілковитого банкротства під час фінансової кризи 1880 року. А в 1933 році 87-річна Ане Хов отримала за свій винахід королівську медаль. Сир світло-коричневого кольору і має карамельний смак, який пояснюється особливим, не стандартним способом приготування: молоко вариться близько 7-8 годин, поки цукор в ньому не карамелізується. Цим він схожий на рикотту, яка також вариться з сироватки. Жирність в такому сирі більш-менш стандартна - 29%. Цікаво відзначити, що середньостатистичний норвежець вживає в рік близько 13 кілограмів Гудбрандсдалену і його різновидів. Виготовляється Гудбрандсдален з козячого молока - 10%, коров'ячих вершків - 10% і молочної сироватки - 80%.