Сир Стілтон блакитний

Країна виробник:

Англія

Вид:

Напівтвердий

Молоко:

Коров'яче

Тип сиру:

З цвіллю

Сир Стілтон блакитний

Код: 000140
89.90 грн 74.60 грн /100 г
Вага, кг:
Мінімальна вага замовлення 150 г
  • Смакові якості
  • Поєднання і подача
  • Історія

У сира пряний маслянистий смак і витримано-м'який, фруктовий глибокий букет. Відчувається відтінок какао, а іноді і волоського горіха, з гірким присмаком та пряно-фруктовим ароматом.

Використовують як інгредієнт до супів-пюре з селерою і брокколі, як начинку для пирогів в поєднанні зі шпинатом. Добре гармонує з солодкими міцними білими винами.

Свою назву сир отримав від невеликого містечка Стілтон, де його подавали мандрівникам в заїжджих дворах і тавернах на шляху з Лондона в Единбург. Незабаром, в 1730 році в Стілтоні власник корчми Купер Торнхіл викупив патент на виготовлення смачного сиру в одного фермера з Лестершира. Саме там спочатку готували сир. Торнхіл став закуповувати сир буквального возами і продавати в своєму закладі, яке розташовувалося на транспортній магістралі. Незабаром блакитний сир став дуже популярним, про нього дізналися навіть в англійській столиці. Не минуло й кількох років, як слава стілтона гриміла вже по всій Європі. Його стали виробляти не тільки на околицях міста Стілтон, але і в інших куточках Великобританії і за її межами. Технологія виробництва була порушена, часто сир був далекий до смаку від початкового. Були потрібні заходи, щоб захистити назву, і вони були зроблені в 1966 році, коли сир отримав статус PDO.

З цим купують