Сир Тет де Муан 3 місяці

Країна виробник:

Швейцарія

Вид:

Напівтвердий

Молоко:

Коров'яче

Тип сиру:

Витриманий

Сир Тет де Муан 3 місяці

Код: 103534
119.90 грн/100 г
Вага, кг:
Мінімальна вага замовлення 150 г
  • Смакові якості
  • Поєднання і подача
  • Історія

Смак ніжний та гострий, солодкий та пікантний одночасно. У сильному насиченому ароматі переважає пряний напрямок, доповнений тонким квітковим мотивом.

Нарізані керлером сирні «лисички», будуть чудовою прикрасою до святкового столу. Сир підходить в якості вишуканої закуски до хорошого вина, складаючи гармонійний дует з білими сухими та легкими солодкими винами. Добре поєднується з виноградом та волоськими горіхами.

Тет-де-Муан був винайдений тисячу років тому в абатстві Беллелай в горах кантону Юри. В історичних документах ще за сто років до заснування Швейцарської Конфедерації можна знайти згадування як абатства, так і сиру, який відразу після винаходу став відмінним «платіжним засобом». Цим сиром ченці платили земельний збір, використовували для подарунків та обміну. У XVIII столітті ченці покинули своє житло, а сироварні перейшли у володіння місцевих жителів, які через деякий час налагодили виробництво сиру знову. Мабуть саме тоді він отримав свою назву в пам'ять про перших його виробників. Згодом історія цієї назви обросла легендами, пов'язаними, наприклад, з обрядом стрижки ченців або з їх спокусою покуштувати шматочок сиру в недозволене час. Під час витримки обмивається сумішшю соляного розчину і спеціальних бактеріальних культур, при цьому витримується виключно на полицях з ялинових дощок. Визріваючи в таких умовах, сир набуває неповторний гострий смак і аромат. Головною його родзинкою є спосіб нарізки. Щоб повною мірою насолодитися смаком сиру, потрібно зішкребти його тонкою стружкою за допомогою керлера - спеціального ножа. Винахід такого пристрою сприяв збільшенню продажів сиру в ХХ столітті в 10 разів.

З цим купують