Витримані сири

Витриманий сир

Голландські витримані сири - фаворити найвимогливіших гурманів усього світу. Як віскі та вино, сир стає тільки кращим з віком. Відкусіть шматочок легендарного Роял Гранд Крю чи лімітованої Гауди і ви відчуєте лавину приголовшливих смаків, які не знайдеш у свіжому молодому сирі.

Майстри голландського сироваріння опанували мистецтво терпіння при створенні витриманих сирних шедеврів. Але коли справа стосується голландського витриманого сиру - очікування того варте.

Виробництво витриманих сирів

Голландський витриманий сир виготовляють за класичною голландською технологією: сирну масу, відділену від сироватки, подрібнюють та розкладають в форми, де її пресують - з метою пришвидшити процес стікання сироватки. Потім такий сирий сир недовго сохне, його виймають з форми і відправляють солити в соляну ванну. Після цього сир покривають каучуком та додатково воском - для консервації. І далі відбувається процес витримки - найважливіший і найтриваліший етап у створенні сиру. З кожним тижнем і місяцем витримки сир, який спочатку виглядав м'яким і вершковим, стає гострішим та складнішим за смаком і щільнішим та більш крихким за текстурою.

Витримка сиру

Витриманими голландськими сирами вважаються ті, які мають витримку від 18 місяців - саме такі сири мають багатогранний смак з характерними карамельно-горіхововими нотками та крихкою текстурою. Найбільшу витримку мають сири типу Цварт - їх витримують 3-5 років. Також голландські витримані сири можуть ще мати назву старі сири або зрілі сири.

Цварт - (в перекладі з нідерландської "чорний"), голландський сир тривалої витримки. Одного разу нідерландці прийняли рішення обирати колір обгортки сиру відповідно до його витримки, так старіші сири почали покривати темнішою обгорткою, оскільки з витримкою сир також стає темнішим - так сири тривалої витримки отримали назву Цварт.

Процес витримки розкриває смак, аромат та текстуру сиру, які може створити лише час. Смак сиру набуває карамельно-горіхових ноток, а в ароматі витриманих сирів можна спостерігати ноти шоколаду та меду. За час витримки тверді сири розвивають кристалічний хрускіт і розсипчасту текстуру, а лактоза в сирі перероблюється молочнокислими бактеріями на молочну кислоту, тому витримані сири можна споживати навіть при непереносимості лактози. 

Користь витриманих сирів

Витриманий сир - чудове джерело білку та кальцію. Тільки уявіть: витримані сири містять більше білку, ніж м'ясо та риба. Наприклад, всіма улюблений Der Alte містить 26 г білків на 100 г продукту, в той час куряче філе - 24 г білку. Витримані сири містять велику кількість солей кальцію та лактатів кальцію. І в 60-80 грамах витриманого сиру міститься добова норма кальцію для дорослої людини.

Солі кальцію - тверда форма кальцію, яка утворилась через недостатній вміст вологи в голові сиру (вологу сир втрачає під час витримки). Тобто і в молодих і в витриманих сирах є кальцій, але в молодому сирі він ще в розчиненому стані. Візуально це білі тверді вкраплення, які не мають смаку та аромату. Лактат кальцію - це кальцієва сіль молочної кислоти, яка утворюється за рахунок взаємодії кальцію та молочної кислоти, та під час витримки кристалізується і приймає форму кулеподібних твердих утроворень молочного кольору. Тобто чим довша витримка сиру, тим більша кількість кальцію переходить в лактат кальцію. Преваги лактатів в тому, що кальцій в такому стані набагато легше засвоюється організмом людини.
Der Alte Гауда витриманий
Хіт

Der Alte Гауда витриманий

183 грн
Старий Роттердам 100 тижнів

Старий Роттердам 100 тижнів

220 грн
Старий Роттердам 55 тижнів
- 13%

Старий Роттердам 55 тижнів

189 грн 164 грн
 Сир витриманий  Grandano Vecchio

Сир витриманий Grandano Vecchio

175 грн
Grandano Giovane

Grandano Giovane

164 грн
Бімстер Роял Гранд Крю

Бімстер Роял Гранд Крю

226 грн
Гауда Leiden витриманий лімітований

Гауда Leiden витриманий лімітований

248 грн
Гауда старий фермерський
Новинка

Гауда старий фермерський

1 623 грн
Козячий Бункерний

Козячий Бункерний

248 грн
Козячий витриманий Arina

Козячий витриманий Arina

163 грн
Козячий старий Arina
- 13%

Козячий старий Arina

207 грн 180 грн
Козячий витриманий
Хіт

Козячий витриманий

163 грн
Козячий старий DCG

Козячий старий DCG

223 грн
Козячий старий Пікантний
Немає

Козячий старий Пікантний

Рембрандт
Немає

Рембрандт

Сир овечий з трюфелями 55% ІСПАНІЯ VS
Немає

Сир овечий з трюфелями 55% ІСПАНІЯ VS

Іль Густо Пуро 40
Немає

Іль Густо Пуро 40

Мілнер Вермеер
Немає

Мілнер Вермеер

Показано з 1 по 18 із 18 (всього сторінок: 1)